Seminārs un meistarklases
“Dziedinošās ainavas”

Š.g. 27. un 28. augustā PIRMO REIZI LATVIJĀ notiks psihiskās veselības rehabilitācijas un ainavu arhitektūras profesionāļu starpnozaru seminārs un meistarklases Dziedinošās ainavas “Kā saikne ar dabu palīdz izdzīvot”.

Foto: Rolands Balodis.

Seminārs – 2023.gada 27. augusts, VEF Mansards – Ieriķu iela 5A.
Meistarklases – 2023. gada 28. augusts, Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē, semināru zāle.

Foto: Rolands Balodis.

“Šajā trauksmes un pārmaiņu laikmetā ir daudz notikumu, kas ietekmē mentālo veselību, un mēs meklējam veidus un vidi, kas dziedinātu. Saiknei ar dabu ir īpaša nozīme, tādēļ semināra un darbnīcu tēma ir terapeitiskie/ainavu dārzi un ar to saistītās dārzkopības un meža terapijas. Šīs ir starptautiski atzītas un pielietotas metodes mentālo saslimšanu gadījumos un preventīvos nolūkos, kas Latvijā šobrīd netiek praktizētas. Semināra un darbnīcu, kā arī tulkotās Sjū Stjuartes-Smitas grāmatas “The Well gardened mind” uzdevums ir aktualizēt tēmu par pilsētas zaļās struktūras un metožu, kas veicina cilvēku saikni ar dabu, nozīmi mentālās un fiziskās veselības kontekstā un turpināt diskusiju profesionālajā un politiskajā sektorā. Virsmērķis ir panākt šo prakšu ieviešanu veselības aprūpes un pilsētplānošanas ikdienā. Mentālā un fiziskā veselība ir cieši saistīta ar sabiedrības ekonomisko aktivitāti un pienesumu, tādēļ pilsētās ir nepieciešama zaļa vide un mūsdienīgas metodes mentālās veselības uzlabošanai un stabilizēšanai.”

Foto: Rolands Balodis.

Programma pieejama šeit:

Lektori
– Dr. Sue Stuart-Smith – psihiatre, psihoterapeite, grāmatas “The Well Gardened Mind” autore (Lielbritānija) https://www.suestuartsmith.com/
– Elena Arova – psihoterapeite, personības izaugsmes caur ķermeni trenere uzņēmumā “Freelance”, ainavu dizainere, “Sorrel Nursery” botāniķe (Harkiva, Ukraina)
– Damien Newman – THRIVE – apmācību, izglītības un konsultāciju vadītājs (Lielbritānija), https://www.thrive.org.uk/
– Mg. Psych. Inga Dreimane – psihologs, meža terapijas praktiķe (Latvija)

Foto: Rolands Balodis.

“Vārdos neizsakāms PALDIES – ģenerālsponsoram veikalu tīklam DEPO – mūsu patiesi un no sirds labiem draugiem, kuriem rūp mentālā veselība, sociāli atbildīgiem uzņēmējiem! Šis notikums ir iespējams, pateicoties tieši tādiem cilvēkiem, kuri kopā ar mums tic, ka saikne ar dabu ir viens no mūsu mentālās veselības pamatiem” sacīja ainavu arhitekte Ilze Rukšāne. “Lai mums kopā izdodas uzsākt diskusiju par dārzkopības un meža terapijām un nepieciešamību ieviest šīs prakses veselības aprūpes izglītībā un ikdienā, kā arī par saiknes ar dabu kā mentālās veselības balsta nozīmi pilsētvidē.”

Foto: Rolands Balodis.

#DEPOvisslaidarītu #dziedinošāsainavas #seminārs #meistarklase #mežaterapija #dārzkopībasterapija #mentālāveselība #mentālāsveselībasuzlabošana

08.09.2023.