Jauna Dzintara Dreiberga filma par
Zelta meitenēm!

Ar DEPO finansiālu atbalstu septembrī notiks filmēšana jaunam režisora Dzintara Dreiberga kino projektam – mākslas filmai “Tīklā. TTT leģendas dzimšana”. Filma ir par leģendārā sieviešu basketbola kluba Rīgas “TTT” Zelta meitenēm. Tās stāsts ir balstīts uz patiesiem vēsturiskiem notikumiem par pēckara gadiem Padomju Latvijā. Galvenās varones prototips ir latviešu basketboliste un trenere Dzidra Uztupe-Karamiševa, kura ir viena no leģendārā sieviešu basketbola kluba Rīgas “TTT” Zelta meitenēm. Šī komanda ar zelta burtiem ir ierakstīta Eiropas un pasaules basketbola vēsturē.

“Filma, kuras centrā ir sieviete un stāsts par apņēmību grūtos laikos, vēl joprojām ir aktuāls žanrs visā pasaulē. Filmas ideja jau izpelnījusies starptautisku interesi un uzmanību, piemēram, saņemti apbalvojumi kino industrijas pasākumos Les Arcs Film Festival Francijā un Sofia Meetings Bulgārijā. Filma saņēmusi arī ļoti nozīmīgu Latvijas Nacionālā kino centra atbalstu. Turklāt komandai ir milzīgs gandarījums, ka filmu jau piekrita atbalstīt tāds patriotisks latviešu uzņēmums kā filmas ģenerālsponsors veikalu tīkls DEPO, ar kuru veiksmīga sadarbība vainagojusies studijas iepriekšējā spēlfilmā “Dvēseļu putenis”,” stāsta filmas producente, filmu studijas KULTFILMA pārstāve Inga Praņevska.

Ar interesi un aizrautību sekosim filmēšanas posmiem.

#DarāmKopā #DEPOvisslaidarītu #TTTleģendas #TTTZeltameitenes

08.09.2023.

Ieskats filmas uzņemšanas aizkulisēs

Foto: Agnese Gudrupa un Jānis Konons.

22. septembrī, noslēdzot vasaras filmēšanas periodu, tika uzņemta vēsturiska epizode – TTT zāles atklāšana, kas notika 1958. gada novembra sākumā un tiek uzskatīta par  komandas “TTT” dzimšanu.  “TTT Rīga” nebūtu iedomājama bez Aleksandra Zālīša (viens no “TTT Rīga” sieviešu basketbola komandas dibinātājiem, ko filmā atveido Ivars Auziņš). Tieši viņš uzņēmās iniciatīvu un bez Maskavas ziņas komandas vajadzībām vienu no Tramvaju un trolejbusu tresta cehiem izbūvēja par sporta zāli.

Foto: Agnese Gudrupa un Jānis Konons.

Filmā piedalās vairākas Latvijas basketbolistes. Jaunā zvaigzne Evelīna Otto (filmā Skaidrīte Smildziņa), kura filmēšanās dēļ šosezon palika Latvijā un spēlē “TTT Rīga” sastāvā, stāsta: “Par filmēšanos šajā filmā man ir liels gandarījums, esmu priecīga par šādu iespēju. Filmas dēļ man arī sanāca atteikties no piedāvājuma mācīties un spēlēt basketbolu ASV, taču šī ir iespēja būt daļai no kā īpaša, vēsturiska, un es uzskatu, ka tā ir jāizmanto, jo ne katrs var pie tādas tikt.”

Foto: Kristīne Šumska, Raimonds Birkenfelds.

Filmā piedalās aktieri Agnese Budovska, Rēzija Kalniņa, Artūrs Skrastiņš, Gatis Gāga, Marta Lovisa Jančevska, Raimonds Celms, Jēkabs Reinis, Natālija Živeca, Anatolijs Fečins un Artūrs Smoļjaņinovs. Līdzās profesionāliem aktieriem filmā piedalās arī profesionālas basketbolistes Evelīna Otto, Elīna Kravale, Amanda Baumgarte, Ance Emīlija Krūmiņa, Kate Līva Ose, Madara Millere, Keita Boļšaka, Marta Zariņa, Petra Paula Krumulda un Jete Katrīna Nulle. Dzidru un viņas brāli bērnībā atveido Adele Legežina un Rūdolfs Pastors.

Foto: Kristīne Šumska, Raimonds Birkenfelds.

Filmu veido studija KULTFILMA: režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Emmy un Grammy balvu ieguvēja komponiste Lolita Ritmanis, filmas māksliniece ir Laura Dišlere, producentes – Arta Ģiga un Inga Praņevska, starptautiskā producente – Marta Romanova-Jēkabsone. Kostīmu māksliniece – Sandra Sila, grima māksliniece – Aija Beata Rjabovska, aktieru atlases režisore – Gunita Groša, attēla fokusa meistars – Jānis Reinfelds.

23.09.2023.