Brāļu Ābeļu dokumentālā filma
“Baltu ciltis”

Baltu_Ciltis_filma

Ar veikalu tīkla DEPO finansiālu atbalstu tapa brāļu Laura un Raita Ābeļu pilnmetrāžas dokumentālā filma “Baltu ciltis”.
Filmā atspoguļotas noklusētās hronikas par Eiropas pēdējiem pagāniem – baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas. Populārzinātniskā dokumentālā filma tapusi “Tritone Studio” un atbalstīta Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, informēja filmas komunikācijas konsultante Alise Podniece.

Kadri no filmas

Baltu_Ciltis_filma_kadri

Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši, kas tobrīd sasnieguši savu augstāko attīstības pakāpi. Vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, datoranimācija un zinātnisko ekspertu aizkadra teksts ļaus ieskatīties Baltijas reģiona seno tautu, Eiropas pēdējo pagānu dzīvē – ko viņi darīja, kam ticēja un kas viņus darīja stiprus?
«Ir jābūt gatavam, ka filma nebūs glorificējoša. Skarbums balansēs ar skaisto, jo, raugoties no mūsdienu cilvēka viedokļa, 13. gadsimtā dzīve bija ļoti nežēlīga, taču daži aspekti tajā bija daudz harmoniskāki – piemēram, cilvēka un dabas līdzāspastāvēšana. Mūsu ambīcijas bija lielas – izstāstīt pēc iespējas patiesāku stāstu par senajām baltu maztautām. Pateicoties visu iesaistīto pašaizliedzīgajam darbam, tas ir izdevies,» stāsta filmas režisors Lauris Ābele.

Filmas treileris

 

Filmas radošās grupas pamatsastāvu veido trīs brāļi Ābeles – režisori Raitis un Lauris un operators Mārcis, kurš strādā tandēmā ar otru filmas operatoru – Jāni Indriku. Filmas scenārija autori ir Toms Ķencis un Guntis Berelis, konsultanti Juris Urtāns un Gundars Kalniņš, māksliniece Zanda Zeidaka, komponists Kaspars Bārbals. Filmu producē Kristele Pudane, Dace Siatkovska un Thom Palmen studijā Tritone.

Filmas uzņemšana risinājusies ilgāk nekā divus gadus gan tepat Latvijā, gan Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Filmēšanas vietas piemeklētas atbilstoši vizuālajai līdzībai, nevis vēsturiskajam reģionam, jo teritorijas ir ļoti mainījušās. Piemēram, senā Galindija filmēta Kazu gravā Vidzemē, Āraiši pārtapuši par Prūsiju un Ādažu poligons kļuvis par Saules kaujas vietu. Filmēšanā piedalījušies vairāk nekā 500 aktieru no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

 

Filmu var noskatīties šeit

 

#DarāmKopā #DEPOvisslaidarītu #baltuciltis #lastpagansofeurope

19.05.2018.