Multimediāla dejas izrāde
“LATVJU ZĪMĒS ROTĀTIES”

Jau 29. janvārī kinoteātrī “Forum Cinemas” ar DEPO atbalstu pirmizrādi piedzīvos multimediāla dejas izrāde “Latvju zīmēs rotāties”.

“Latvju zīmēs rotāties” ir īpašs un unikāls notikums latviešu skatuviskās tautas dejas vēsturē, jo ierastā stadiona vai skatuves formāta vietā, zīmes kārtojas digitālā vidē, saplūstot simtiem dejotāju ar tradīciju, animācijām un montāžas iespējām. Kas nebijis skatuviskās tautas dejas kontekstā ir skaņas kvalitāte, ar kādu šī izrāde piedāvā ieklausīties 15 oriģinālos, tautas dziesmu tekstos balstītos Mārtiņa Miļevska radītos skaņdarbus. Skaņu režisors Kaspars Bārbals studijā “LAUSKA” izrādes skaņu celiņu ir izveidojis visaptverošajā un telpiskajā Dolby Atmos formātā.

Multimediālās dejas izrādes “Latvju zīmēs rotāties” tapšanā iesaistīti vairāk kā 600 latviešu skatuviskās dejas dejotāji no septiņpadsmit Latvijas A grupu ansambļiem, Saulkrastu koris “Anima”, Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”, mūziķi Otto Trapāns, Undīne Balode, Jānis Kalniņš un Latvīte Cirse.

Projektu īsteno mākslinieciskā darba grupa – horeogrāfe Dagmāra Bārbale, komponists Mārtiņš Miļevskis, režisors Reinis Suhanovs, video mākslinieks Reinis Blūms, skaņu režisors Kaspars Bārbals, vokālo aranžējumu autore Laura Leontjeva.

 

Jāiet uz kino!
 
#DEPOvisslaidarītu