“Mātes Piens”, filma

Filmas Mātes piens Facebook plakāts

 
Turpinot atbalstīt ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas iedzīvotājiem vēsturiski nozīmīgu notikumu ekranizāciju, veikals-noliktava DEPO kļuvis par pilnmetrāžas spēlfilmas “Mātes Piens” ģenerālsponsoru.

 
Filma “Mātes Piens” ir tapusi pēc Noras Ikstenas romāna par triju paaudžu sieviešu dzīvi 20.gadsimta 70-80.gados motīviem. Romāns tulkots 13 valodās un iznācis ne tikai kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā, bet arī Zviedrijā, Gruzijā, Ungārijā, Maķedonijā, Sīrijā, Vācijā, Francijā u.c., gūstot plašu popularitāti visā pasaulē.

Filmas “Mātes Piens” filmēšanas komanda

Filmas režisore ir Ināra Kolmane, scenārija autors Arvis Kolmanis. Filmēšanā piedalījās starptautiska komanda – operators Rolandas Leonavičius (Lietuva), mākslinieks Algirdas Garbačiauskas (Lietuva), rekvizitore Dace Rožlapa, kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone, izpildproducente Ieva Majore u.c. Filmas aktieru atlasi veica aģentūra Austra Casting.

Filmas aktieru komanda

Filmas režisore Ināra Kolmane kopā ir sapulcējusi krāšņu aktieru ansambli: Maija Doveika, Elīna Vaska-Botere, Rūta Kronberga, Indra Briķe, Inga Tropa, Juris Lisners, Ģirts Krūmiņš, Jānis Znotiņš, Zane Bierande, Elīna Vāne, Oleksi Gorbunov un citi.

Foto no pirmās filmēšanas dienas (fotogrāfs Jānis Deinats)

Filmas “Mātes piens” pirmizrāde

Režisores Ināras Kolmanes filma “Mātes piens”, kas veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas starptautiski atzītākās grāmatas “Mātes piens” motīviem, būs skatāma no 2. februāra visos lielākajos kinoteātros un kino izrādīšanas vietās visā Latvijā. Biļetes nopērkamas jau no šodienas.

Par filmu stāsta galveno lomu atveidotājas

Galveno lomu atveidotājas Maija Doveika (filmā Astra) un Rūta Kronberga (filmā Nora) sniedz savu stāstu par filmu.


 

#DEPOvisslaidarītu #MātesPiens

20.01.2023.