Daudzsēriju mākslas filma “Padomju džinsi”

Latvijas filmu studija Tasse Film ir uzsākusi darbu pie astoņu sēriju filmas, kas savu skatītāju sasniegs jau šī gada decembrī. Filmas scenāriju rakstījusi starptautiska komanda – režisors Staņislavs Tokalovs, Holivudas filmu profesionālis Valdemārs Kalinovskis un pieredzējusī bulgāru scenāriste Teodora.
Filmas stāsts aizved uz 20. gs. 70. gadu Latviju, kur džinsu bikses ir viens no spilgtākajiem „kapitālistisko rietumu” simboliem, to ražošana pagrīdē filmas galvenajam varonim izvēršas par ienesīgu biznesu, bet vēlāk – par ideoloģisku cīņu ar čeku un krimināliestādēm, jauneklīga spīta protestu pret brīvības ierobežošanu. Filmas autori sola intriģējoši dramatisku un vienlaikus komiski gaišu stāstu, jo arī humors bija viens no ieročiem pret padomju varu. Galvenajās lomās – Kārlis Arnolds Avots, Toms Veļičko un somu aktrise Aamu Milonoff.

 

Sekojam filmas tapšanas aizkulisēm sociālajos tīklos un ar nepacietību gaidām filmu ekrānos!

 

#DEPOvisslaidarītu #padomjudžinsi #ģenerālsponsorsDEPO #ģenerālsponsors

19.06.2023.

 

Notiek filmas “Padomju džinsi”
montāžas process

“Rokmūzikā un zilajos džinsos ir vairāk varas nekā visā Sarkanajā armijā”.

Režī Debrī (Regis Debray)

Foto: Iveta Dortane; Vita Zukovska; Elīna Losa

Ar 20. gadsimta 70. gadu beigu ainām noslēgusies “Padomju džinsi” filmēšana.
Filmas galvenie varoņi:
Renārs Rubenis ir rokenrola fans un sīks noziedznieks, kurš tirgojas ar rietumu džinsiem un mēģina apmānīt sistēmu un nopelnīt naudu. Renāra lomā iejutās Dailes teātra jaunā zvaigzne Kārlis Arnolds Avots.

Foto: Iveta Dortane; Vita Zukovska; Elīna Losa

VDK štata virsnieks Māris Trekteris ir apķērīgs, viltīgs un prasmīgs manipulators, kurš zina, kā šantažēt cilvēkus, taču viņam trūkst izkoptu un izsmalcinātu spēju, kas ļautu izcelties un pakāpties līdz kādam atbildīgākam amatam. Māri atveido Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis.

Foto: Iveta Dortane; Vita Zukovska; Elīna Losa

Neatkarīgā brīvdomātāja Tīna Heikinena kopš bērnu dienām darbojas teātra grupā Helsinkos un tagad ir kļuvusi par vienu no jaunajiem režisoriem. Somijas Jauno sociālistu apvienība nolēmj nosūtīt Tīnas teātra grupu uz festivālu Rīgā. Tīnu tēlo somu aktrise Aamu Milonoff.

Foto: Iveta Dortane; Vita Zukovska; Elīna Losa

Jaunā Rīgas teātra aktieri Andri Keišu redzēsim Emīla Strautmaņa lomā.
Emīls medicīnu studējis Maskavā, bet sanīdies ar institūta vadību – ziņojis attiecīgajām iestādēm par pārkāpumu, kas patiesībā nav noticis; vadība izmeklēšanā pierādījusi savu taisnību, bet Emīls “sasmērējies” un nosūtīts strādāt uz provinci.

Kadrs no filmas

Filmai “Padomju džinsi” plānotas astoņas sērijas, katra 45 minūšu garumā.
Šobrīd notiek filmas montāžas process, bet jau nākamā gada pavasarī “Padomju džinsi” piedzīvos pirmizrādi uz lielajiem ekrāniem un Go3 televīzijā.

Kadrs no filmas

#DarāmKopā #DEPOvisslaidarītu #padomjudžinsi #ģenerālsponsors #ģenerālsponsorsDEPO #studijaTasseFilm

16.11.2023.

 

Daudzsēriju filma “Padomju džinsi” jau gandrīz klāt – skaties treileri!

Ar DEPO, kā ģenerālsponsora atbalstu tapusī filma “Padomju džinsi” ieguva 12 nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominācijas un iekļuva Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā “Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024”. Filmas pirmizrāde paredzēta 26. februārī, un pie skatītājiem tā nonāks marta sākumā.

Filmas treileris

 

Filmas pamatā ir trīs patiesi stāsti. “Pirmais stāsts ir par psihiatriskajām slimnīcām Padomju Savienībā, kur pacienti tika izmantoti nelegālu preču ražošanai, lai tās pārdotu “melnajā tirgū”. Otrais – par jaunu vīrieti Baltijā, kas patiesajā dzīvē diemžēl beidzās ar traģēdiju un trešais – par zvejnieku, kurš slepus uzbūvēja laivu, lai bēgtu uz Zviedriju,” atklāj Staņislavs Tokalovs, filmas režisors un scenārija autors.
Režisors papildina: “Šis ir stāsts par jaunu vīrieti, kurš, kļūstot vecāks, saprot, ka brīvība ir iespējama. Šim stāstam nav termiņa, tagad tas ir tikpat svarīgi kā 1979. gadā.”

 

Biļetes uz daudzsēriju filmas “Padomju džinsi” 1. un 2. sēriju jau ir pārdošanā.

 

#DEPOvisslaidarītu #padomjudžinsi #ģenerālsponsorsDEPO #ģenerālsponsors

 

25.01.2024.

 

Nosvinēta daudzsēriju mākslas filmas “Padomju džinsi” pirmizrāde

Foto: Andrejs Strokins

Š.g. 26. februārī kinoteātrī Forum Cinemas notika Staņislava Tokalova un Jura Kursieša režisētā daudzsēriju mākslas filmas “Padomju džinsi” pirmo divu sēriju pirmizrāde. Krāšņais pasākums pulcēja kopā radošo komandu, skatītājus un atbalstītājus. “Padomju džinsi” ir stāsts par biksēm, kas izmainīja pasauli!
Septiņdesmito gadu izskaņā – laikā, kad visā PSRS ir izvērsta pati sīvākā propaganda pret rietumu kultūru – kādā Latvijas psihiatriskajā slimnīcā kvēls rokmūzikas fans ir izveidojis veiksmīgu un nelegālu pagrīdes džinsu ražotni.

 

Foto: Andrejs Strokins

Kārlis Arnolds Avots, kurš filmā atveido galveno varoni Renāru dalās iespaidos: “Man vēl nav bijusi tāda pirmizrāde, kur tik daudzi cilvēki nākuši klāt un vēlējušies pateikt paldies. Kā arī pirmizrādē, esot starp skatītājiem, es biju izbrīnīts un ļoti saviļņots, kā viņi dzīvoja līdzi tam stāstam, kā viņi sekoja manam varonim Renāram. Tas mani visvairāk iepriecina.”

Foto: Andrejs Strokins

Kinoteātros tiks demonstrētas vairākas daudzsēriju mākslas filmas sērijas vienā seansā:

1. un 2. sērija – no 1. marta;
3., 4., 5., sērija – no 15. marta;
6., 7., 8. sērija – no 29. marta.

Foto: Andrejs Strokins

Tiekamies kino!

 

#DEPOvisslaidarītu #padomjudžinsi #ģenerālsponsorsDEPO #ģenerālsponsors

28.02.2024.