Hakatons velo infrastruktūras uzlabošanai Rīgā

 

Globālās COVID-19 pandēmijas laikā Rīgas iedzīvotājiem nepieciešamas drošas pārvietošanās iespējas, lai nokļūtu uz darbu un kārtotu ikdienas darīšanas, dotos izbraucienos brīvdienās. Pagaidu velojoslas ir ātrs, lēts un efektīvs līdzeklis, lai aizvietotu sabiedrisko transportu. Par labākajām idejām pagaidu joslu ieviešanā jau rīt starptautiskā pilsētplānošanas hakatonā “Mad-Velo-City Riga” sacentīsies 10 komandas. Uzvarētāju galvenā balva – iespēja uzstādīt trīs publiskas velonovietnes Rīgas pilsētā sevis izvēlētā vietā.

 

 

Lai atbalstītu šo darbību ar radošiem risinājumiem, MadCity Rīga sadarbībā ar virkni sabiedrisko organizāciju organizē digitālo velo hakatonu. Hakatons norisināsies trešdien, 6.aprīli, interneta sarunu platformā ZOOM un ir pieejams visiem interesentiem bez maksas.

 

Diena iesāksies plkst. 9:00 ar OECD Starptautiskā Transporta Foruma padomnieka Filips Krists (Philippe Crist) ievadprezentāciju par pasaules pilsētu pieredzi pagaidu veloinfrastruktūras izveidē. Tālāk hakatona komandām tiks atklāts darba uzdevumus, kurš būs fokusēts uz trīs galvenajām tēmām – pagaidu velojoslu izvietojuma tehniskie risinājumi un prioritātes; joslu izveides process un braucēju plūsmu mērīšana; velojoslu popularizēšana un tālākās darbības. Risinājumu izstrādei atvēlētas 6 stundas, plkst. 16:00 sāksies rezultātu prezentācija un plkst. 17:00 – uzvarētāju apbalvošana.

 

Hakatonu atbalsta un tā galveno balvu – trīs publiskas velonovietnes 1000 EUR vērtībā, sarupējis veikals-noliktava DEPO. “Lai izvairītos no saslimšanas ar COVID-19, viennozīmīgi drošāk ir braukt ar velosipēdu , nevis sabiedrisko transportu. DEPO atbalsta darītājus un šis hakatons tiem ļaus sanākt kopā, lai atrastu praktiskus, ātri realizējamus veloinfrastruktūras risinājumus.” par rezultātu pārliecināta ir SIA DEPO DIY mārketinga direktore Evita Jurjāne-Nelsone.
Tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri nepiedalās hakatonā, visas dienas garumā darbosies virtuālā tikšanās telpa internetā vietnē Zoom, būs iespēja izmantot informatīvo tālruni 27 373 939, lai iesniegtu savas idejas.

 

Plkst. 11:00 būs iespēja noskatīties starptautisko ekspertu no Beļģijas, Japānas, Lielbritānijas, Nīderlandes un Francijas diskusiju par pēckrīzes risinājumiem (angļu valodā). Savukārt plkst. 14 sāksies Latvijas ekspertu sarunas par krīzes izaicinājumiem un iespējām Rīgas un Pierīgas mobilitātei.
“Šis nav “velobraucēju” pasākums – tā mērķis ir apkopot dažādu sabiedrības grupu viedokļus, salāgot tos ar tehniski iespējamiem risinājumiem un rezultātā radīt drošas velojoslas – kuras var izmantot strādājošie, uzņēmēji, ģimenes ar bērniem un arī pensionāri. Jo vai tad tikai Latvijas laukos tantes brauc ar riteņiem?” stāsta pasākuma organizatoru pārstāvis Neils Balgalis.
Līdz otrdienas vakaram iespējams pieteikties dalībai hakatonā, nosūtot e-pastu uz info@madcity.lv.

 

#hakatons #velo #DEPOvisslaidarītu #madcityRiga #sargisevi

 

 

30.04.2020.