Muzikāla brīvdabas izrāde “Sirēnas dziesma”

 
Ar veikala DEPO atbalstu š.g. 18 jūnijā Liepājā Pegaza pagalmā pirmizrādi piedzīvoja Liepājas leļļu teātra šīs sezonas vērienīgākais jauniestudējums – muzikālā brīvdabas izrāde “Sirēnas dziesma”, kas top kā grieķu mītu triloģijas “Puika. Meitene. Sirēna” pirmā daļa.

Aiz katras triloģijas daļas nosaukuma slēpjas viens sengrieķu mīts, kas kanonizējies un pārvērties mūsdienās labi zināmā ”spārnotā” teicienā, piemēram, par ”Ahileja papēdi”, ”Ariadnes pavedienu” vai ”Sirēnas dziesmu”. Iestudējuma idejas autore un režisore Anta Priedīte radošā sadarbībā ar scenogrāfu Aigaru Ozoliņu un komponistu Juri Kaukuli uzņēmušies šķetināt šos grieķu mītus, lai atklātu katra spārnotā teiciena rašanos un patieso nozīmi.
 

“Gribas ticēt, ka pēc izrādes noskatīšanās vienmēr, kad kāds no skatītājiem dzirdēs runājam par Ariadnes pavedienu vai sirēnu bīstamību, viņš sapratīs šī teiciena patieso jēgu. Un skolā, pēc īpaši neveiksmīga sporta vai matemātikas pārbaudes darba varēs lepni paziņot, ka pievilkšanās vai iracionālie skaitļi ir viņa Ahilleja papēdis,” nosmej Anta Priedīte.
 

#DEPOvisslaidarītu #sirēnasdziesma

20.06.2023.