500 m2 apjomīgais
maskēšanās tīkls Ukrainas aizstāvjiem

 

Lai izrādītu atbalstu un iedrošinātu arī citus nepārtraukt palīdzību Ukrainas aizstāvjiem, DEPO izveidoja maskēšanās tīklus 500 m2 platībā!

 

Piecu stundu laikā tapušie maskēšanās tīkli Ukrainā noderēs mašīnu, bruņutehnikas, piekabju un humāno preču kravu aizsegam.

 

Lai izveidotu maskēšanās tīklus, kolēģi dienām rūpīgi revidēja skapjus, meklēja audumus, pēc krāsām un sastāva atlasīja un plēsa kokvilnas audumu strēmelītes vajadzīgajos izmēros un skaitā – kopskaitā 100 tūkstošus. Uzdevums bija izaicinošs, jo krāsu interpretācijas un kombinācijas dabā ir visdažādākās; jāņem vērā arī gadalaiks un vides specifika. Tikai pēc padziļinātas dabas un pilsētvides izpētes atklājas, kādas krāsas tajā mijiedarbojas.
 

 
Lielu lomu uzdevuma veikšanā spēlēja arī konstrukcija, lai vienlaicīgi tīklus varētu pīt simtiem cilvēku. Tika izveidota speciāla konstrukcija 160 m garumā, kurā tīkli tika iestiepti tā, lai tos varētu pīt no abām pusēm. Pēc 5 stundu nepārtrauktas strēmelīšu siešanas, rezultāts tika sasniegts un pavērās iespaidīgs skats uz kamuflāžas tīklu noklāto lauku.

 

DEPO valdes priekšsēdētājs Andris Kozlovskis izsaka pateicību visiem, kas piedalījās idejas realizēšanā: “Paldies māksliniecei Ievai Ādamsonei, kas Latvijā aizsāka šo tīklu pīšanas kustību un palīdzēja ar vērtīgiem padomiem to izveidē. Paldies zemessargiem Vladislavam Krasovskim un Mārtiņam Anspokam, kuri vadības komandas saliedēšanas semināra laikā palīdzēja radīt kaut ko patiesi nozīmīgu, pārraugot maskēšanās tīklu tapšanas procesu un krāsu kombinācijas katram tīklam. Paldies visai DEPO vadības komandai un viņu ģimenēm, kas ar patiesu aizrautību un interesi paveica vērienīgo darbu.”

 

 

“Karš nav beidzies, pie tā nedrīkst pierast, un mūsu atbalstam ir jābūt nepārtrauktam. Vēlamies atgādināt, ka ikviens no mums var atrast veidu, kā palīdzēt Ukrainas aizstāvjiem uzvarēt šajā karā.”

 

 

Sagatavotie tīkli ir nodoti Twittera konvojam, kurus tie nogādās Ukrainā.

Aicinām arī citus iesaistīties atbalsta aktivitātēs Ukrainas aizstāvjiem – palīdzēt var ikviens no mums!