Rīgā, 2020.gada 12. februārī

 

 

DEPO jaunbūves teritorijā Imantā pārstāda lielos kokus

 

Sadarbībā ar koku pārstādīšanas un apstādījumu veidošanas speciālistiem no Vācijas DEPO jaunbūves teritorijā Rīgā, Kurzemes prospektā 3B, kur pašlaik norisinās jauna veikala-noliktavas būvniecība, šonedēļ pārstādīti vērtīgākie koki. Lai nodrošinātu, ka vērtīgie koki darbu procesā netiek bojāti, darbi tika organizēti, izmantojot speciālu lieljaudas koku pārstādīšanas tehniku no Vācijas.

Kopumā ir pārstādīti seši vērtīgākie koki – divas duglāzijas, divas liepas un divi ozoli – tie turpmāk zaļos turpat blakus jaunajam veikalam-noliktavai DEPO, – teritorijā, kas netiks apbūvēta.

Lielo koku pārstādīšana DEPO jaunbūvē tika veikta saskaņā ar apstiprināto projektu. To objektā, kura attīstītājs ir SIA “Pārupes būmaņi”, veica uzņēmums “Koki staigā”, kas ir īpaši specializējies lielo koku pārstādīšanas darbos, sadarbībā ar DEPO jaunbūves galveno būvdarbu veicēju – celtniecības uzņēmumu “Velve”.

 

“Mēs kā būvniecības kompānija īpaši novērtējam to, kas sasniegts daudzu gadu laikā, jo zinām, cik liels darbs jāiegulda, lai radītu kaut ko ilgmūžīgu. Tāpēc esam īpaši gandarīti piedalīties lielo koku pārstādīšanā, ļaujot arī turpmāk zaļot tam, kas audzis desmitiem gadu. Kvalitatīva dzīves telpa nav tikai modernas ēkas un labiekārtoti ceļi, tā ir arī spēja urbānajā ainavā rast vietu dabas veidojumiem. Prieks, ka ar mūsdienu tehnoloģijām ir iespējams būvēt ne tikai ēkas, bet arī zaļu, patīkamu vidi,” norāda SIA “Velve” valdes loceklis Toms Reiziņš.

 

“Kopīgiem spēkiem veicot unikālu darbu, esam saglabājuši sešus lielus kokus, kuru pārstādīšanai tika izmantotas īpašas koku pārstādāmās spailes. Šīs spailes ir lielākās Eiropā un ļauj bez problēmām pārstādīt jaunā vietā pat 10 metrus garus kokus. Uzreiz pēc pārstādīšanas kokiem tika veikta visa nepieciešamā apkopšana un nostiprināšana, kas ļaus tiem veiksmīgi ieaugt un zaļot jaunajā vietā,” norāda SIA “Koki staigā” pārstāvis Edmunds Bērziņš.

 

Speciālisti arī uzsver, ka pirms koku pārstādīšanas ir svarīgi novērtēt to stāvokli – ja kokiem ir tukši stumbri vai augu slimības, tie vairs nav dabai vērtīgi. Dižkoku pārstādīšana veikta jau šonedēļ, jo līdz ar netipiski silto ziemu ir sagaidāma arī ātrāka pavasara iestāšanās, tāpēc pārstādīšana bija jāveic, pirms koki ir sazaļojuši.

Specializētie pārstādīšanas darbi izmaksājuši kopumā 31 000 eiro, un 6000 eiro atvēlēti pārstādīto koku uzturēšanai, lai nodrošinātu to veiksmīgu atjaunošanos.