Rīgā, 2020.gada 13. novembrī

 

 

DEPO ievēros valdības pieņemto lēmumu lielākos veikalus brīvdienās slēgt

 

Saskaņā ar valdības lēmumu par COVID-19 izplatības ierobežošanu, brīvdienās un svētku dienās nestrādās Berģu, Krasta ielas (Rīgā), Liepājas un Daugavpils DEPO veikali. Darba dienās veikalu darba laiki tiks pagarināti. Tas nepieciešams, lai izlīdzinātu klientu plūsmu un samazinātu veikalos vienlaicīgi esošo cilvēku skaitu.

 

Ar aktuālo informāciju par veikalu darba laikiem var iepazīties DEPO mājaslapā: https://depo.lv/

 

Apmeklējot DEPO, klienti apmierina lielāko tiesu ikdienas vajadzību vienuviet, būtiski samazinot nepieciešamību doties uz vairākiem dažādiem veikaliem. Samazinās vajadzība lieku reizi doties ārā no mājām, tādejādi samazinot arī iespēju kontaktēties ar citiem un veicināt infekcijas izplatību. Šī iemesla dēļ gan radio, gan DEPO veikala audio paziņojumos klienti tiek aicināti sagatavot iepirkumu sarakstu jau mājās un doties uz veikalu pēc iespējas retāk.

 

Stāsta DEPO darba aizsardzības nodaļas vadītājs Artūrs Putrālis: “Rūpējoties par klientiem, DEPO lielākajos veikalos ir plašākas ejas, nekā lielākajā daļā citu veikalu, tātad cilvēkiem ir arī lielākas iespējas ievērot 2 m distanci. Šobrīd, kad epidemioloģiskās prasības ir viens cilvēks uz 10 m2, DEPO veikalos ir nodrošināti 30 m2 uz vienu cilvēku. DEPO veikalu augstie griesti un plašās telpas garantē labu gaisa kvalitāti. Daļa no tirdzniecības notiek “drive-in” būvmateriālu zonā, kurā klienti iebrauc ar automašīnām un ļoti ierobežoti kontaktējas ar citiem cilvēkiem. Preču plaukti dabiski norobežo cilvēkus dažādās nodaļās.”

 

Artūrs Putrālis uzsver, ka drošības pasākumi DEPO veikalos ir pirmajā vietā: “DEPO veikalos ir stingri noteikti COVID-19 ierobežošanas pasākumi, kurus ievēro gan darbinieki, gan tas tiek pieprasīts arī no klientiem. Uzskatām, ka maskas DEPO veikalos ir jāvalkā visiem! Un tās jāvalkā pareizi – jāaizsedz gan deguns, gan mute. Tāpat nepieciešams distancēties un to vieglāk izdarīt ar iepirkumu ratiņu un grīdas marķējumu palīdzību.

 

Ar vīrusu mums būs jāsadzīvo neprognozējami ilgu laiku, bet cilvēku ikdienišķās pamatvajadzības nepazūd – ir jāēd pašiem un jābaro mājdzīvnieki, ir jāmazgājas, jāuzkopj mājas, jāsalabo vai jānomaina salūzuši mājsaimniecības priekšmeti, jālabo mājai tecēt sācis jumts, jākurina un jādara daudzas citas lietas. Vienīgā iespēja izturēt šo laiku, nezaudējot dzīves kvalitāti, ir visiem kopā būt atbildīgiem. Masku valkāšana, sociālo kontaktu ierobežošana ir tikai sīkas neērtības, kas mums visiem kopā jāpacieš, domājot par savu un līdzcilvēku veselību. Būsim atbildīgi!”